Znaleźliśmy ogłoszenie w internecie, że ktoś chce sprzedać mieszkanie w Sopocie. Nigdy wcześniej nie braliśmy pod uwagę Sopotu, przede wszystkim ze względu na cenę, ale ta oferta wyglądała na wartą bliższego przyjrzenia.

Rodzaj nieruchomości MIESZKANIE
Numer oferty FA00280s
Miejscowość SOPOT DOLNY
Ulica HELSKA
Powierzchnia 52.3
Liczba pokoi
Piętro/Kondygnacja 3/3
Ogrzewanie GAZOWE
Cena (tys.) ___,00 tys ZŁ.;
Opis oferty Mieszkanie bardzo ładnie położone blisko morza w przedwojennej kamienicy. Pokoje 19, 12m2, kuchnia 10m2,łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Podłoga – deski. Skosy, okna drewniane, woda ciepła – junkers, ogrzewanie gazowe. Mieszkanie w trakcie wykupu. Cena do negocjacji.;
Kontakt w sprawie oferty:
FACTOR NIERUCHOMOŚCI
Ul. WŁADYSŁAWA IV 36A/2, 81-364 GDYNIA
Tel. 620-81-56 , Fax 661-79-27
E-Mail: factorgdynia@poczta.onet.pl

Zadzwoniliśmy więc do agencji, która sprzedaje to mieszkanie i umówiliśmy się na oglądanie.

Oczywiście wcześniej pojechaliśmy obejrzeć okolicę. Miejsce super. 200 metrów od plaży. Cisza, spokój, po prostu super – stare kamienice, piękne okna.

Na miejsce przyjechaliśmy po ciemku. Okazało się, że tuż po nas przychodza oglądać następni chętni, a przed nami też już ktoś był. Widać zainteresowanie spore.
Gdy weszliśmy do mieszkania i oblecieliśmy je w kółko (tak, tak — da się po nim chodzić w kółko !!!) Agata spojrzała na mnie i powiedziała — bierzemy — nic lepszego nie znajdziemy.
Podpisaliśmy krótką umowę (Agatka jeszcze stargowała 12 tysięcy od ceny wyjściowej) i no cóż – będziemy mieszkać w Sopocie

Oczywiście nie od razu. Mieszkanie jest jeszcze nie wykupione, więc pożyczymy właścicielom pieniądze na wykup, a gdy już będzie to mieszkanie prywatne to wpłacimy resztę pieniędzy.
Trochę się denerwujemy (trochę to mało powiedziane), jeszcze nie daliśmy zadatku, jeszcze możemy się wycofać …