Kto, kogo, kiedy, gdzie, czyje

Zaczęliśmy od dyskusji na tematy życiowe. Nie było łatwo sobie nawzajem wytłumaczyć, o co nam chodzi i czego potrzebujemy, ale jakoś udało się dojść do porozumienia i powoli zabraliśmy się do pracy.

Dzięki porządkom znajdujemy błędy

Najpierw musieliśmy poprzestawiać sprzęty i trochę posprzątać. Przy okazji okazało się, że prawdopodobnie brakuje nam jeszcze paru kabli do czujek alarmowych i do instalacji „Video On Demand” :-). Wszystko przez te ciągłe zmiany juz na placu budowy. Trzeba będzie to uzupełnić i nanieść zmiany w planach instalacji.

  • Prace na dziś to:
  • murowanie ściany
  • przeniesienie pod tą ścianę pozostałych płyt OSB i wełny mineralnej, czyli zrobienie porządku w wieżyczce
  • Zrobienie porządku z narzędziami, gwożdziami, śrubami itd.
  • Wyrysowanie na jednej z płyt skomlikowanego wzoru do wycięcia
  • Powyższe prace zostały wykonane – podpisano kierownik budowy.
Gdzie jest Romek?

Wygląda na to, że Romka nie było co najmniej od dwóch dni. Nic się nie zmieniło w kablach, śmieciach i w jego kanciapce. Jeżeli jutro go też nie będzie zaczniemy sie chyba niepokoić.

Zmiana pomysłu na materiał na podłogi ?

Po wieczornym oglądaniu naszego ulubionego programu — Wielkie projekty ( Grand Designs )  na Travel & Leaving – Agata zachwyciła się nowym materiałem na podłogę — płyty MDF

Musimy to obejrzeć, obmierzyć i przeliczyć.

Remont elewacji — czyżby chcieli nas oszukać ?

Nie tylko my komentujemy wygląd wewnętrznej studni. Po pierwsze nie otynkowana ani nie pomalowana jedna ściana – ta od sąsiadów z Helskiej 11 — wygląda to ochydnie. A po drugie wygląda na to że w studni położyli tylko „zacierkę” z kleju, wtopili siatkę i pomalowali to, a nie położyli tynku !!!. Musimy na to zwrócić uwagę administracji. Przy okazji musimy pilnować parapetów na klatce — stare zabrali, a teraz straszą nas cegły i dziury spod okien. Wygląda tez na to, że przy montowaniu uszkodzili też ramę najwyższego (a nas najbardziej interesującego) okienka na klatce. No i właściwie jest to tylko rama, więc poczekamy na montaż okna.