Całe szczęście, że w Sopocie rzadko się myją.

Raniutko pojechałem do Sopotu, do ROM’u załatwić kilka spraw/zrobić awanturę 1:

  • zalewanie piwnicy.

    Na miejscu siedział pan Zieliński, odpowiedzialny za wymianę pionów w kamienicy. Nie wykazywał zbytniej chęci obejrzenia naszej mokrej piwnicy, ale w końcu udało mi się go przekonać. Zabrał swojego pracownika i poszliśmy na Helską. Na miejscu okazało się, że to nie do końca ich wina — choć właściwie mogliby to zrobić od razu porządnie. Tłumaczyli się tym, że gdy robili tą łazienkę to nie było w niej światła i montowali to po ciemku. A po prostu mieszkańcy parteru mają w łazience wannę, z której odprowadzenie, bez żadnego syfonu wprowadzone jest luzem do pionu. Nie ma tam żadnej uszczelki ani żadnej redukcji — nic w tym stylu, po prostu rura w rurę. Poprawili to na miejscu, a ja powiedziałem, że prysnę tam pianką montażową.
    Całe szczęście, że w Sopocie się tak rzadko myją. Gdyby brali kąpiel 2 razy dziennie to by zniszczyli nasze graty 🙂

  • uchwała wspólnoty o badanie techniczne wieżyczki.
    Pani z ROMu stwierdziła, że nie miała czasu napisać projektu uchwały. Powiedziałem, że w takim razie będę ją codziennie ponaglał, aż znajdzie na to czas.

Przy wyjściu spotkałem pana Pinka i porozmawialiśmy o płytkach i studni chłonnej. Płytki mają zacząć kłaść już w najbliższym czasie. Lepiej niech to robią bo zaraz będą przymrozki.

Jesteśmy coraz bliżej decyzji dotyczącej pieca.

Zdecydowaliśmy się na piecSaunier Duval THEMACLASSIC F 21 E. Do tego zamówimy grzejniki Purmo Plan o wysokości 300 mm. do salonu i sypialni, oraz 600 × 900 mm. do kuchni. Mam nadzieję, że dostaniemy dobry rabat., ale musimy się spieszyć z zamówieniem, żeby zdążyć z kupnem jeszcze w tym roku.

Odbieram kasetę i system do drzwi przesuwnych.

Odebrałem materiały ze Storemu. Tym razem wszystko odbyło się gładko i szybko. Faktura, pieniążki i towar. Jakieś dziwne mam tylko wrażenie, że dwie części które dołożyli do systemu Porta Glass, jakoś mi nie pasują do instrukcji obsługi. Chyba będę musiał do nich jeszcze raz podjechać, żeby to sprawdzić.

1. niepotrzebne skreślić.