Rano pojechaliśmy zamówić wełnę mineralną do Insbudu Wybrzeże. Kolejka do dwóch kobitek jak w spożywczym w ’83r. W końcu złożyliśmy tylko wstępne zamówienie i w poniedziałek mają do nas oddzwonić, jak tylko pojawi się specjalista od izolacji — nomen omen — Michał.

Potem już bez przeszkód na Helską. Na dachu samochodu wieźliśmy kolejny kwietnik. Wiem, że to nie pora kwietniki montować, ale że wielki jest — półtorej metra długości — to go gdzieś schować trzeba. W piwnicy się zmieści.

? propos piwnicy.

W piwnicy trzymaliśmy między innymi zlewozmywak z szafką i trochę nam zawadzał. Agata kiedyś wspominała znajomym, że mamy taki sprzęt. Szafka zniszczona, ale zlew prawie całkiem nówka. Metalowy, stal satynowana, na korkach jeszcze folia. No i właśnie dziś przyjechała koleżanka, żeby sobie zabrać tenże zlew wraz z osprzętem.
Super to wyglądało gdy brudny zlew (stał parę miesięcy w piwnicy, a przedtem na placu budowy) i szafkę pakowaliśmy do … nowiutkiego BMW serii 1 :-). Aż dziw, że się zmieściło, ale naprawdę wlazło. Tak, że pamiętajcie wielbiciele maszyn z zza zachodniej granicy — Mercedesem 600 wozi się Wurst, a w BMW serii 1 Spülbecken !!! 🙂

Lista robót na dziś
  • Zaczęliśmy walkę z krokwią przy lukarnie. Jest trochę spróchniała i na tyle krzywa, że jedynym dla nas wyjściem jest odchudzenie jej o jakieś 8 do 10 mm.
  • Poprawki przy puszkach elektrycznych na kominie.
  • Powtórne pomalowanie części desek nad łazienkami płynem antygrzybicznym

Lista krótka, mało co zrobiliśmy, bo zimno było.

Temperatura

termometr

Przyniosłem z domu termometr. Taki dość już zużyty — płyn znajdujący sie w rurce stracił swój kolor. Spłowiał po prostu i jest teraz biały, aby więc sprawdzić temperaturę należy dosyć dokładnie się przyjrzeć. Przeglądaliśmy się przy piecu, więc kiedy w końcu nauczyliśmy się jak odczytywać wskazania to termometr tak się nagrzał, że pokazywał 23° C. Szkoda tylko, że 5 minut później — gdy powiesiłem go na słupie — pokazywał już tylko 6° C. 🙁

Mimo tego, że byłem ubrany w 4 bluzy to i tak zmarzłem. Nogi mi zmarzły.
Musimy chyba kupić lub pożyczyć nagrzewnicę.