Zaczęliśmy od … elektryki. Kupiliśmy jeszcze jedno gniazdo do garderoby. Już nie żałowaliśmy i kupiliśmy gniazdo Berker z serii Modul. I wiecie co się okazało – ???. To nie gniazdo było byle jakie. To puszka w ścianie była źle osadzona! Po prostu nasi fachowcy tak obsadzili puszkę, że wygięli ją pośrodku i gniazda się po prostu nie mieściły. To była puszka do zwykłej ściany, częściowo osadzona w cegle, a częściowo obsadzona na gips w płycie G-K klejonej na placki. Wydłubaliśmy puszkę, zamocowaliśmy taką do gipso-kartonu i wszystko działa i pasuje.

Podsumowując: gniazda Ospel nie są takie złe.

Na chwilę wpadł Teść i pomógł nam wyciąć wcięcia w listwach pod okucie – klamkę od drzwi suwanych. Tak żeby częściowo schowała się w ścianie.

Mogliśmy zabrać się kolejny raz za drzwi. Sprawdziłem czy mogę jeszcze mocniej dokręcić okucia – ale już były skręcone na maxa – i wieszamy. Tym razem poszło już szybko, technikę opanowaliśmy poprzednim razem, wszystkie narzędzia mieliśmy pod ręką poszło sprawnie. Po powieszeniu i wstępnym wypoziomowaniu sprawdziłem czy mogę wyciągnąć szybę z okuć – wieszałem się całym swoim – niemałym przecież – ciężarem i ani drgnęły. Super. Jeszcze tylko regulacja przedniego stopera i … decyzja, że przy tylnym stoperze wytniemy w ścianie rewizję. Będzie nad szafkami – mało widoczna, a jakby coś się stało to będzie możliwość regulacji czy naprawy. A lepiej teraz wyciąć otwór i obsadzić rewizję. Jak nakurzymy to łatwiej będzie posprzątać teraz – dopóki mamy łatwiejszy dostęp do sprzątania.

Wyciągnąłem też cegły z pieca akumulacyjnego i przygotowałem wszystko do wyniesienia do piwnicy. Ogrzewanie mamy sprawne – grzejniki nagrzewają mieszkanie w parę minut, a piec stojący na środku kuchni zdecydowanie przeszkadza.

Kuchnia – widok na komin

drzwi szklane przesuwne do łazienki zamontowane - widok kuchni na komin

Kuchnia wysprzątana, piec i inne śmieci wyniesione. Widać zamontowane drzwi do łazienki.

Następnie pomalowaliśmy listy przygotowane wcześniej przez Teścia i zaczęliśmy się zastanawiać jak wykończyć otwór drzwiowy gdy już zamontujemy wszystkie listwy tworzące ościeżnicę. Trochę się boimy, że na łączeniach płyty GK i MDF’u będą wychodziły pęknięcia. Prawdopodobnie kupimy tapetę z włókna szklanego, którą pokryjemy całą ścianę i potem zaszpachlujemy gipsem.

Drzwi szklane przesuwne do łazienki

drzwi szklane przesuwne do łazienki zamontowane - widok z kuchni

Drzwi na miejscu – testujemy wygląd ewentualnych opasek dookoła otworu.