Wrócił temat jakie kafle na ścianę w kuchni. Tak prawdę mówiąc to dopiero się pojawił, ale zastanawiamy się nad tym od dłuższego czasu. Dopiero teraz przyszedł czas na realizację.
Najpierw miało być szkło. W przestrzeni między blatem a górnymi szafkami i pomiędzy blatem i okapem. Natomiast ze szkłem jest następujący problem – powinno to być szkło hartowane. My umieściliśmy w tej przestrzeni np. gniazdka, chcemy tam mieć jakiś system do wieszania – listwy czy relingi więc wszystkie otwory musielibyśmy wyciąć przed hartowaniem szyby. Potem Agata stwierdziła, że ta szkło powinno sią ciągnąć też pod okapem – do samej góry. A co zrobić jak zmienimy koncepcję okapu? ❓
Mogliśmy też pomalować ścianę dobrą, zmywalną farbą – rozwiązanie zastosowane przez nas w łazience. Jednak chcieliśmy czymś ożywić kuchnię, żeby na tych ścianach jednak coś było.
Znaleźliśmy kafle Ceramica Vogue. Nie myśleliśmy nawet o przepięknej serii Linea Vetro (kafle – właściwie płytki szklane – są piękne, ale cena … jakieś 1000PLN / m2 netto 🙁 ) wystarczy nam seria Trasparenze. Zastanawialiśmy się nad następującymi kolorami:
Ceramica Vogue Transparenze: Roccia, Giada, Laguna

Zabraliśmy więc próbnik kolorów, zawieźliśmy do mieszkania, postawiliśmy pod ścianą, przystawiliśmy fronty szafek, drewno udające blat i …

Wybieramy kolor kafli

Wybieramy kolor kafli

Na początku myśleliśmy o kolorach Giada, Laguna ewentualnie Roccia. Gdy stał tylko próbnik okazało się że te kolory są, jakieś mdłe. Może szary – np. Perla, ale po dostawieniu frontów szafek zrobiło się szaro, kolor nie odcinał się zbytnio od nierdzewki.

Agata stwierdziła, ze jej najbardziej podoba się … nie zgadniecie … Ghaccio czyli biały

Ceramica Vogue Transparenze: Ghaccio

Mnie zatkało. Znowu biały! ❗ Jak w rzeźni!

Ale gdy się z tym przespałem doszedłem do wniosku, ze trzeba konsekwentnie trzymać się wcześniejszych ustaleń. Wystrój ma być jasny. Biel, aluminium, nierdzewka (to ciemny kolor) i jasne szarości.

Zaakceptowałem. Białe kafle, otoczone metalowymi listwami, ewentualnie pomiędzy kaflami listwa metalowa jako dekor. Na tym reling ze stali nierdzewnej. Będzie super.

Tak. Na pewno będzie dobrze.

Na pewno.

Zaakceptowałem.

Kropka.