Potem zabraliśmy się za małą łazienkę. Musieliśmy najpierw opróżnić ją i przedpokój. Agata wynosiła wiaderka, szmaty itd. z łazienki do pokoju, a ja cegły z pieca akumulacyjnego z przedpokoju do piwnicy. Cegieł jest 7. Każda waży ok 15-20 kg mieszkanie jest na 3 piętrze w starej kamienicy. To tyle.

Potem trzeba było odłączyć kibelek, wyszorować i dokręcić podłogę (do tej pory płyty przykręcone były chyba 3 czy czterema śrubami). Następnie musieliśmy zaślepić kapslem czwórnik do którego do tej pory było ujście z kibla. Oprócz standardowej uszczelki jeszcze zakleiliśmy wszystko silikonem – nie chcemy żeby tam ciekło – musielibyśmy potem zdejmować duży kawał podłogi. Przez moment zastanawialiśmy się czy nie zrobić tam rewizji … ale nie wyraziłem pozytywnej opinii. Jakby co będziemy mogli odbic jeden kafel, wywiercić dziurę w dwóch warstwach płyt OSB i w korku i już będziemy mogli próbować wyciągnąć korek wklejony na silikon ❗
😀 – mam nadzieję że to nie za mojej kadencji … tfu tfu . 😛

mała łazienka – nowa podłoga

mała łazienka - podkład z korkamała łazienka - 2 warstwa podłogi - płyta OSB 18mm

Najpierw położyliśmy podkład z korka, potem Agata wymierzyła i wyrysowała obrys na płycie OSB i … docięła ją – wyrzynarką na klatce. Ale nie to było najtrudniejsze.
Najtrudniej było włożyć płytę do łazienki. Pomieszczenie ma 216 na 110 cm. Wisi w nim piec, ze ścian wystają rury doprowadzające wodę, a płyta na podłogę ma po 1 cm zapasu z każdej strony i w dodatku wystające wycięcie na otwór drzwiowy ❗
Trochę nas to nerwów kosztowało.

Ustalamy położenie kafli w przedpokoju

Ustalamy położenie kafli w przedpokojuUstalamy położenie kafli w przedpokoju wersja 2

Jak położyć kafle ? Kiedyś myśleliśmy, że z powodu niezbyt równoległych ścian najbezpieczniej będzie położyć je w karo. Ale teraz, mając już je na miejscu próbujemy różnych innych ustawień. Klasycznie – w szachownicę, w cegłę ( a raczej chodnik ) – z przesunięciem o pół kafla. Na razie nam wychodzi, że najlepiej będzie w nowoczesną cegłę, z przesunięciem nie o pół czy o 1/3 ale o … 18 cm. Wygląda to dobrze, a najprawdopodobniej będzie najmniej docinek.

Strony: 1 2 3 4 5 6