W związku z pewnymi pracami, które musiałem wykonać służbowo zmienił mi się dzisiaj trochę układ dnia. Mieliśmy więc czas, aby pojeździć rano po okolicy i poszukać drzwi.
Na pierwszy ogień poszedł Pruszcz Gdański i mieszcząca się tam firma Laguna. Byliśmy na miejscu o godzinie 745 więc 15 minut spędziliśmy na parkingu czekając na otwarcie biura. Do biura wtargnęliśmy punktualnie o 800, ale szybko przekierowano nas do Biura Obsługi Klienta. Tam miła pani poinformowała nas, że owszem oni są producentem systemów do drzwi przesuwnych, ale nie prowadzą sprzedaży detalicznej, a u ich dystrybutora ceny są o około 30% niższe niż ich list price podawany na stronach WWW. Dostaliśmy oczywiście namiary na taką firmę — znajdującą się w … Gdańsku-Wrzeszczu.

Trochę zdegustowani udaliśmy się w dalszą drogę, do Tczewa. Tam znajdował się następny etap naszej wycieczki — Eclisse Polska Sp. z o.o. Choć nie było łatwo ich znaleźć (bo kto wie gdzie jest w Tczewie ulica 30-go Stycznia ?) to muszę przyznać, że obsługa była pierwszorzędna. Naprawdę kompetentny sprzedawca, wszystko nam wytłumaczył, opisał, podał przykłady. Zasugerował nam ciekawe rozwiązanie — żeby jaki uchwyt (czy wchwyty jak on to nazywał) w szklanych drzwiach wywiercić po prostu otwór o średnicy ≈ 4 cm. i wyszlifować jego brzegi. Podał nam też ceny — niestety nie różniące się zbytnio od tych podanych na ich stronach.

Wróciliśmy więc do Gdańska (robiąc sobie po drodze wycieczkę przez jesienne Żuławy) i pojechaliśmy do Wrzeszcza do firmy Storem. Tam choć sprzedawca był beznadziejny i nic nie wiedział, (zachowywał się jakby trzymali go tam bo jest czyimś wujkiem) zamówiliśmy kasetę do drzwi przesuwnych, do montażu w lekkiej ściance — czyli drzwi do garderoby — i system Porta Glass 75 do zawieszenia drzwi do łazienki. Choć obsługujący nas facet nie umiał nawet wypisać faktury, to wzięliśmy od nich te systemy. Przekonała nas cena — 33% mniej niż zapłacilibyśmy w Eclisse. Odbiór za 2 ÷ 3 dni.