Ponieważ zmieniła się znowu koncepcja wykończenia wnętrza, czyli wszystkie drzwi wewnętrzne mają być szklane (oprócz drzwi do garderoby które już zamontowane czekają tylko na uchwyty i końcową regulację) zdecydowaliśmy się, że już zamawiamy szkło.

Musimy powiesić drzwi suwane, żeby móc skończyć zabudowę wejścia do łazienki.

Znaleźliśmy więc firmę HAG z Rumii która jest dystrybutorem okuć do szkła. Ściągnęliśmy katalogi i wybraliśmy okucia. Zadzwoniliśmy do nich i okazało się, że … nie sprzedadzą nam tych okuć. Są dystrybutorem i nie prowadzą sprzedaży użytkownikom końcowym. Na szczęście miła pani podała nam kontakt do firmy Szkło System z Miszewka, która ma nam sprzedać te okucia. Telefon do tej firmy trochę mnie zmartwił – czas oczekiwania na okucia … do dwóch miesięcy !!! Agaty to nie zmartwiło. Stwierdziła, że do drzwi suwanych do łazienki okucia już mamy, więc trzeba zamówić samo szkło. Rysunki techniczne do wycinania otworów pod okucia są dostępne, mogą więc nam pozostałe szkła też przygotować i gdy przyjdą okucia to wszystko już będzie gotowe do montażu.

Pojechaliśmy więc do Kosakowa – gdzie mieliśmy namiary na firmę szklarską Rofel. Musieliśmy jej trochę poszukać ponieważ tam gdzie mieliśmy namiary jest obecnie zakład kamieniarski – nagrobki. Ale że przenieśli się na sąsiednią ulicę to poszukiwanie nie trwały długo. Wyceniliśmy szkło i okazało się, że mogą nam też sprowadzić okucia, ale jakie to może nam powiedzieć tylko szef, A kiedy będzie nie wiadomo. Wzięliśmy więc na niego namiary i pojechaliśmy do Miszewka sprawdzić ceny w Szkło System.

W Miszewku okazało się, że oprócz sprowadzania okuć, zajmują się też obróbką szkła. A że ceny maja praktycznie identyczne jak w Kosakowie to zamówiliśmy wszystko hurtem 😀 – łącznie z okuciami i szkłem do osłony prysznica – na wannę.

Musimy tylko jeszcze dokładnie wymierzyć pozostałe otwory drzwiowe. Maja tam obrabiarki numeryczne więc docięcie z dokładnością do 1 mm. nie jest problemem.


Po zastanowieniu się odkryliśmy, że popełniliśmy błąd logiczny. Drzwi do małej łazienki mają być od dołu krótsze, żeby zapewnić wentylację. Zawiasy zamówiliśmy mocowane na górnej i dolnej krawędzi, a więc musimy wykonać podcięcie w drzwiach, a nie skracać je po całości. Całe szczęście, że to odkryliśmy przed ostatecznym podaniem wymiarów.