Choć Agata jeszcze nie do końca zdrowa, do pracy pojechaliśmy normalnie. Może nie od samego rana, ale przed 12 byliśmy w Sopocie. Tym razem dała się namówić i cały dzień spędziła w masce przeciwpyłowej.

Żeby jednak nie zmarzła tak jak tydzień temu przyjechałem dzień wcześniej i włączyłem na noc ogrzewanie. Nie dało to wiele, bo gdy przyszliśmy temperatura wynosiła około 14 stopni, ale przynajmniej szybciej się nagrzało.

Tak przez ostatnie dwa tygodnie – zaczynamy od szlifowania. Agata do wysokości uniesionych rąk, łuki na oknie i wszystkie wrażliwsze miejsca, ja sufity i wszystko powyżej 150cm. Najgorsza robota jak do tej pory. Ręce mdleją po paru minutach, pył sypie się wszędzie. Gdy na sypie się na twarz wrażenie jest taki jakby to była chłodna woda – pył spływa w dół po twarzy i jest chłodniejszy niż powietrze.

Agata w masce przeciwpyłowej

Agata w masce przeciwpyłowej

Obrazki wrzucę we wtorek 🙂No to właśnie tak wygląda Agata 🙂

W zeszłym tygodniu przed wyjściem pomalowaliśmy większość ścian mieszanką farby, gruntu i szpachli – bardzo ładnie to pokryło duże płaszczyzny, nadało im pewną teksturę i pozbawiło tępej gładkości, a jednocześnie ładnie daje się szlifować.

Po przeszlifowaniu całości, zaznaczyliśmy sobie kolorową kredką wszystkie znalezione niedoróbki i kolejny raz położyliśmy szpachlę.
Wygląda to już naprawdę bardzo dobrze. Zakładamy, ze po pomalowaniu potrzebne będą tylko niewielkie poprawki.

W tygodniu pojedziemy już po farbę i od przyszłego tygodnia zaczniemy gruntować i malować. Musimy wszystko wykończyć przed powrotem Teścia – tak żebyśmy mogli zabrać się za podłogę.

W ramach odpoczynku zabraliśmy się za sprzątanie, a właściwie uprzątnięcie kuchni i sypialni ze wszystkich gratów, resztek połamanych płyt gipsowo-kartonowych itd. tak by zapewnić sobie dostęp do ścian i sufitu w kuchni. Chyba trzeba będzie zamówić kolejny worek na gruz i pozbyć się tego wszystkiego. Zastanawiamy się też co zrobić z resztą wełny mineralnej. Może chcecie ? Jak nikt się nie zgłosi oddam do schroniska dla zwierząt na ocieplenie bud 🙂